9 Jan 2023

ZAVRŠEN 8. TURNIR MJESNIH ZAJEDNICA OPĆINE TEŠANJ

U nedjelju 08.01.2023. godine završen je osmi po redu turnir Mjesnih zajednica

U neizvjesnoj završnici dobili smo poredak u malom nogometu i osvajača turnira u stonom tenisu u pojedinačnoj kategoriji.

Osvajač turnira u stonom tenisu je Besim Sejdić koji je u finalnom meču pobijedio Aidina Dubravca sa 3:1 u setovima.

Osvajač turnira u malom nogometu je ekipa Šije 1, koja je u finalnoj utakmici sa 1:0 pobijedila ekipu Piljužići 1. U utakmici za treće mjesto, ekipa Šije 2 je bila bolja od ekipe Tešanjka rezultatom 5:3.

Nakon finalne utakmice pristupilo se dodjeli nagrada za najbolje. Najbolji su dobili priznanja i vrijedne nagrade, a kao i prethodnih godina nagrade je obezbijedila Općina Tešanj. Nagradni fond iznosio je 3100 KM.
Prije samih nagrada uručene su zahvalnice organizatorima i koordinatorima turnira, a to su: 
Besim Sejdić – koordinator za stoni tenis
Sakib Plančić – koordinator za streljaštvo
Emin Beganović – delegat za mali nogomet
Također su zahvalnice uručune i sudijama za mali nogomet Tariku Mulasmajiću i Semiru Balić.
Nagrade za najbolje su uručivali Pomoćnica Općinskog Načelnika Almina Alagić, Predsjednica Upravnog odbora Esmira Ogrić, Hasan Plančić - Refrent za rad sa mjesnim zajednicama Općine Tešanj i direktor JU SRC Nusret Ogrić.

U ekipnoj konkurenciji u streljaštvu, rezultati su sljedeći:
1. Mjesto MZ KARADAGLIJE (Asima Halilović, Mehmed Hajrić, Ajla Bešo) - njima pripada nagrada od 150 KM, pehar, medalje za svakog u ekipi i priznanje.
2. Mjesto MZ NOVI MILJANOVCI (Edina Hadžan, Adem Kelpić, Edina Smajić) – njima pripada nagrada od 100 KM, medalje za svakog u ekipi i priznanje.
3. Mjesto MZ TEŠANJ (Naida Sinanović, Abdusamed Hadžan, Asija Bačinović) – njima pripada nagrada od 80 KM, medalje za svakog u ekipi i priznanje.

U pojedinačnoj konkurenciji u streljaštvu rezultati su sljedeći:
1. Mjesto Asima Halilović – koja je osvojila nagradu od 100 KM, pehar, medalju i priznanje.
2. Mjesto Adem Klepić – koji je osvojio nagradu od 80 KM, medalju i priznanje.
3. Mjesto Hana Subašić – koja je osvojila nagradu od 60 KM, medalju i priznanje.

U ekipnoj konkurenciji za takmičenje u stonom tenisu poredak je sljedeći:
1. Mjesto MZ MRKOTIĆ (Besim Sejdić i Indir Ramić) - njima pripada nagrada od 150 KM, pehar, medalje za svakog u ekipi i priznanje.
2. Mjesto MZ KRAŠEVO (Aidin Dubravac i Almir Dubravac) - njima pripada nagrada od 100 KM, medalje za svakog u ekipi i priznanje 
3. Mjesto MZ JELAH (Ekrem Delić i Nermin Galijašević) – njima pripada nagrada od 80 KM, medalje za svakog u ekipi i priznanje.

U pojedinačnoj konkurenciji za stoni tenis rezultati su sljedeći:
Našoj najmlađoj takmičarki Dženani Mervanović je pripala nagrada za fair play – pehar, medalja, priznanje i nagrada od 40 KM.
1. Mjesto Besim Sejdić– koji je osvojio nagradu od 120 KM, pehar, medalju i priznanje.
2. Mjesto Aidin Dubravac – koji je osvojio nagradu od 80 KM, medalju i priznanje.
3. Mjesto Almir Dubravac – Kraševo – koji je osvojio nagradu od 60 KM, medalju i priznanje.

Nagrade u malom nogometu:

Najbolji golman turnira je Tarik Omić iz ekipe Šije 2, njemu je pripalo priznanje i pehar.

Najbolji igrač turnira je Elmedin Alić iz ekipe Šije 1, njemu je pripalo priznanje i pehar.

1. Mjesto osvojila je ekipa Šije 1 – njima pripada nagrada od 1000 KM, medalje za svakog u ekipi, pehar i priznanje.
2. Mjesto osvojila je ekipa Piljužići 1 – njima pripada nagrada od 600 KM, medalje za svakog u ekipi, pehar i priznanje.
3. Mjesto osvojila je ekipa Šije 2 – njima pripada nagrada od 300 KM, medalje za svakog u ekipi, pehar i priznanje.

Svim učesnicima se zahvaljujemo na učešću, a najboljima upućujemo iskrene čestitke. Hvala i mnogobrojnoj publici koja je dolazila da prati utakmice, a turnir će naravno tradicionalno biti organizovan i sljedeće godine.

U prilogu slike sa večerašnjeg turnira.

Priloženi dokumenti:

Share: